Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Tarnów

Leczenie kanałowe Tarnów Dąbrowa Tarnowska

Przeprowadzane w naszym gabinecie leczenie kanałowe ma za zadanie dokładne usunięcie zainfekowanej miazgi oraz zdezynfekowanie kanałów korzeniowych zęba. W momencie kiedy miazga znajdująca się w kanałach i komorze zęba wykazuje oznaki zapalenia lub infekcji bakteryjnej.

Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:

  • urazy zębów,
  • głęboka próchnica
  • zęby z wielokrotnie zakładanymi wypełnieniami.

W sytuacji gdy ignorujemy infekcję powstałą w miazdze, narażamy się na dolegliwy ból oraz powstanie zmian okołowierzchołkowych zęba, czy też ropnia.

Po przeprowadzonym badaniu i zidentyfikowaniu przyczyny rozpoczynamy proces leczenia. W naszym gabinecie precyzyjne oczyszczamy kanały zęba, co daje największą szansę jego uratowania. Po dokładnym oczyszczeniu kanału leczonego zęba, wypełniamy je biokompatybilnym materiałem wnikającym w najmniejsze szczeliny.

Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest zamknięcie wyleczonego ubytku. W tym celu stosuje się wypełnienie protetyczne lub korony w zależności od stopnia zniszczenia zęba. Często leczenie kanałowe jest to jedynym skutecznym sposobem na uratowanie zęba, który bez takiego właśnie precyzyjnego leczenia byłby skazany na usunięcie.

Oprócz precyzji wypełnienia i oczyszczenia kanałów zęba, ważna jest również izolacja od innych zębów oraz śliny, co gwarantujemy poprzez zastosowaniu koferdamu – cienkiej gumowej tkaniny, którą wyścielamy jamę ustną podczas leczenia. Odsłonięty zostaje tylko leczony ząb.

W przypadku leczenia kanałowego, wymagającego pracy w niewielkich szczelinach uzębienia, doświadczenie i precyzja są najważniejsze. Nasz zespół składający się ze specjalistów w tej dziedzinie zapewnia właśnie tak precyzyjne przeprowadzanie zabiegu leczenia kanałowego, co pozwala Państwu zachować swoje naturalne zęby na bardzo długie lata.

Nasz gabinet gwarantuje kompletny wachlarz usług z zakresu leczenie kanałowe Tarnów oraz leczenie kanałowe Dąbrowa Tarnowska. Dzięki bogatemu doświadczeniu i licznym kursom stomatologicznym zapewniamy, że leczenie przebiegnie sprawnie mając na uwadze potrzeby Pacjenta a także najlepszy możliwy do osiągnięcia efekt końcowy. Zachęcamy Państwa do umówienia się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej, gdzie lekarz sprawdzi Państwa uzębienie i przedyskutuje najlepsze rozwiązanie dla Państwa sytuacji.
Dent - Estetica