Profilaktyka

Profilaktyka Tarnów Dąbrowa Tarnowska

U naszych pacjentów propagujemy ideę, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Każdemu Pacjentowi podczas wizyt kontrolnych, staramy się przekazać różne sposoby, dbania o zęby i higienę jamy ustnej. Higienistki pracujące w naszym gabinecie mają pełna wiedzę na ten temat i doświadczenie w profesjonalnym oczyszczaniu zębów. 

Nasze doświadczenie pozwala nam na zaproponowanie najbardziej optymalnych zabiegów profilaktycznych u każdego Pacjenta, co w połączeniu z kompleksowym instruktażem higieny i odpowiednim doborem szczoteczek i nici dentystycznych, pozwala naszym Pacjentom cieszyć się zdrowym usmiechem przez bardzo długie lata.

Kompleksowa higienizacja przeprowadzana w naszej praktyce obejmuje:

  • usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków – metoda ta jest bezbolesna i bezpieczna. Pozwalająca w stosunkowo krótkim czasie oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca.
  • oczyszczanie zębów z przebarwień po kawie, herbacie, papierosach czyli piaskowanie, dzięki któremu można również przygotować powierzchnię zębów przed lakowaniem, lakierowaniem i wybielaniem, przed zakładaniem oraz w trakcie użytkowania stałych aparatów ortodontycznych.
  • Fluoryzacja kontaktowa zabezpieczająca zęby przed nadwrażliwością oraz próchnicą.
    Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi połączona są z instruktażem higieny, który przeprowadzają wykwalifikowane higienistki.
Dent - Estetica