Leczenie zębów u dzieci

Leczenie zębów u dzieci Tarnów Dąbrowa Tarnowska

W naszej praktyce obejmujemy szczególną opieką najmłodszych pacjentów. Wieloletnie doświadczenie naszych zespołów pozwoliło nam na przyjmowanie małych pacjentów w taki sposób, że jeśli dziś boją się wizyt u dentysty to odwiedzenie jednej z naszych praktyk zmieni zdanie.

Zawsze przed rozpoczęcie zabiegu dbamy o to, aby nasze działania pozwoliły dziecku na mniej nerwowe i spokojniejsze zaakceptowanie otoczenia gabinetu. Dzięki sprawdzonym metodą postępowania i zachowań dziecko polubi wizyty i obcowanie z dentystą, co będzie miało bardzo dobry wpływ na zdrowie jego jamy ustnej.
 
Planowanie wizyt u stomatologa już od najmłodszych lat zapewni zdrowy i piękny uśmiech do późnej starości, jednak zadbać o niego należy od samego początku.

Jako, że próchnicy należy zapobiegać (a jeśli leczyć, to najlepiej w możliwie mało rozwiniętym stadium), konieczne jest przyzwyczajanie dziecka do regularnych wizyt u stomatologa.

Dzięki stosowaniu rad stomatologa uśmiech na twarzach Państwa pociech będzie gościł na co dzień. Przy pierwszej wizycie dziecka w naszym gabinecie sprawdzimy, czy na zębach nie pojawia się próchnica lub wczesne oznaki innych problemów w jamie ustnej. Odpowiemy na pytania i wyjaśnimy, jak dbać o zęby dziecka.

Jako, że większość dzieci powinna odwiedzać stomatologa regularnie co 6 miesięcy będziemy Państwu przypominać o tych profilaktycznych wizytach. Natomiast kiedy wyrżną się pierwsze stałe trzonowce (zwykle w wieku 6 lat), należy zabezpieczyć je za pomocą laku (uszczelnienia) do bruzd.

Lak jest to cienka warstwa ochronna, nakładana na powierzchnię żujących zębów tylnych. Laki wypełniające rowki (bruzdy) w zębach tworzą barierę, która zapobiega przedostawaniu się resztek jedzenia i bakterii powodujących próchnicę. Laki również skutecznie zapobiegają ubytkom w tylnych zębach.

Dent - Estetica