Korony zębów

Korony zębów Tarnów, Korony zębów Dąbrowa Tarnowska

Korony zębów Tarnów, Dąbrowa Tarnowska

Od wielu lat stosujemy korony jako estetyczne uzupełnienia zębów. Oferowane przez nas korony zębów to porcelanowe uzupełnienia protetyczne z indywidualnie dobranym kolorem idealnie dopasowanym do naturalnego koloru zębów własnych.

Korony zębów posiadają kształt i funkcję zęba, a dodatkowo zabezpieczają go przed dalszym zniszczeniem. Korony wykonujemy tylko wówczas, gdy pacjent posiada własny dobry korzeń zęba.

Stosujemy korony licowane porcelaną, kompozytem, bądź pełnoceramiczne lub metalowe.

Korony zębów oraz mosty nie tylko są w stanie odtwarzać brakujące zęby, ale również maskować nieprawidłowości w ich kształcie (takie jak przechylenia zębów itp.), a także korygować nieestetyczny kolor zębów własnych.

W zależności od indywidualnego przypadku każdego pacjenta, wykonujemy korony metalowo-porcelanowe, pełnoceramiczne, czy też na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Całość zabiegu składa się z kilku etapów. Podczas pierwszej wizyty dokładnie przygotowujemy ząb, poddajemy go szlifowaniu, umożliwiającym późniejsze założenie korony. Na czas przygotowania ostatecznego rozwiązania, czyli w czasie kiedy projekt wysyłamy do laboratorium, zakładamy tymczasowe korony chroniące zęby przed zmianami i uszkodzeniem. Podczas drugiej wizyty po zatwierdzeniu projektu, jego koloru i odcienia przez pacjenta, zdejmujemy koronę tymczasową i mocujemy koronę stałą.

Dent - Estetica