Paradontoza Tarnów Dąbrowa Tarnowska

Paradontoza

Coraz częściej w naszym gabinecie pojawiają się pacjenci z problemami chorób dziąseł. W naszym gabinecie od wielu lat z sukcesem leczymy między innymi często wystepującą parodontozę.

W leczeniu paradontozy stosujemy najnowsze metody leczenia, które pozwalają zatrzymać rozwój choroby i uratować na wiele lat własne zęby pacjenta. W leczeniu paradontozy kluczowe jest poprawne rozpoznanie i dokładne badanie kieszonek przy wszystkich zębach.

Indywidualna terapia w naszej praktyce polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu nad i poddziąsłowym. Kluczową rolę w leczeniu odgrywają przeprowadzane przez nas zabiegi profesjonalnej higienizacji scalingi i głębokie czyszczenie kieszonek.

Podczas przeprowadzania zabiegów leczenia paradontozy w naszych gabinetach wykonujemy
scaling (usuwanie kamienia) oraz kiretażu kieszonek. Scaling to zabieg profilaktyczny polegający na usunięciu za pomocą ultradźwięków złogów nad – i poddziąsłowych.
Kiretaż wykonywany jest w znieczuleniu, odbywa się ręczne czyszczenie kieszonek kiretami z małymi główkami by jak najdokładniej wyczyścić kieszeń w jej najgłębszych punktach. Następnie aplikujemy żel do kieszonek.

Po wykonaniu salingu i zabiegu kiretażu, zalecamy regularne wizyty kontrolne ponieważ leczenie paradontozy jest długoterminowe z faza podtrzymująca się przez cale życie. Podczas wizyt kontrolnych sprawdzamy głębokość kieszonek oraz higienę jamy ustnej, aby sprawdzić czy pacjent doczyszcza wszystkie miejsca, a które pomija i ustalić działania profilaktyczne przeciwdziałające nawrotowi choroby.

Dent - Estetica