Okluzja

Okluzja Tarnów Dąbrowa Tarnowska

Okluzja to dziedzina stomatologii skupiająca się na prawidłowym ułożenie stawu skroniowo-żuchwowego wraz z prawidłowym napięciem mięśni oraz odpowiednią relacją pomiędzy zębami górnymi i dolnymi.

Coraz częściej diagnozowana w gabinetach choroba okluzyjna to następstwo zaburzonej harmonii, objawiająca się między innymi ścieraniem zębów, a nieleczona choroba okluzyjna to groźba nawet potencjalnej utraty zębów.

Leczeniem choroby okluzyjnej zajmujemy się od wielu lat starając się zwracać szczególną uwagę na pojawiające się u naszych pacjentów objawy. W trakcie wizyt kontrolnych pacjentów w naszym gabinecie potrafimy wcześnie wykryć zalążek choroby i skutecznie doprowadzić do jej wyleczenia.

Objawami, które u pacjentów powinny wzbudzić niepokój, to: ruchomość zębów, nadwrażliwość na zimno lub ciepło, oraz ból przy nagryzaniu. Wymienionym objawom często towarzyszą również bóle mięśniowe albo migreny. Radzimy również zapytać swojego partnera albo partnerki, czy przypadkiem nie zdarza nam się zgrzytać zębami w nocy podczas snu.

Nieleczona choroba może być przyczyną pękania szkliwa, koron lub mostów protetycznych. Nie jest to wina nieprawidłowo wykonanej pracy, ale pracy mięśni pacjenta.

Zgłaszającym się do nas pacjentom z wymienionymi objawami, zapewniamy ich zminimalizowanie lub usuniecie, co przywraca komfort życia i dobre samopoczucie oraz nie powoduje groźnych następstw występujących w wyniku nieleczonej choroby okluzyjnej.

Dent - Estetica