Resekcja korzeni

Resekcja korzeni Tarnów

Resekcja korzeni Tarnów Dąbrowa Tarnowska

Nasze kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie pozwalają na kompleksowe diagnozowanie dolegliwości i ich leczenie oraz usuwanie problemów u naszych pacjentów. Z naszej praktyki wynika, iż najczęstszym wskazaniem do resekcji wierzchołka korzenia zęba jest zapalenie tkanek okołowierzchołkowych.

Zapalenie takie często występuje w następstwie leczenia kanałowego lub utrzymywanie się stanu zapalnego pomimo poprawnie przeprowadzonego leczenia endodontycznego, a często nawet powtórnego leczenia kanałowego, które nie przyniosło oczekiwanych efektów.

Występują również inne wskazania do przeprowadzenia resekcji korzenia:

  • głębokie złamanie korzenia,
  • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych przy zębach z zacementowaną nadbudową,
  • utknięcie złamanego narzędzia kanałowego głęboko w kanale, stanowiących zakotwienie dla uzupełnień protetycznych.

    Resekcja korzeni Dąbrowa Tarnowska

     
    Zapalenie okołowierzchołkowych tkanek, to reakcja organizmu na bakterie obecne w kanale korzeniowym. W celu przeprowadzenia skutecznej resekcji korzenia, po wycięciu okienka w błonie śluzowej i odsłonięciu kości nad wierzchołkiem danego korzenia, przystępujemy do usuwania fragmentu kość i wierzchołka korzenia oraz tkanki dotknięte zapaleniem. Po wykonaniu zabiegu kanał korzeniowy zostaje szczelnie zamknięty odpowiednimi materiałami od strony wierzchołka korzenia lub korony zęba.

Dent - Estetica