Protezy zębowe

Protezy zębowe Tarnów

Protezy zębowe Tarnów Dąbrowa Tarnowska

Chcąc kompleksowo leczyć schorzenia u naszych pacjentów związane z brakami w uzębieniu lub braku wielu zębów, jako jedno z rozwiązań, oferujemy rozwiązania protetyczne. Protezy zębowe jakie z powodzeniem oferujemy naszym pacjentom dobieramy indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta. W naszym gabinecie oferujemy protezy zębowe:

  • ruchome – czyli wyjmowane z jamy ustnej,
  • trwale protezy zębów w formie mostów, czy też przy wykorzystaniu implantów.
  • nieruchome,

Protezy ruchome są rozwiązaniem najprostszym i obarczonym pewnymi wadami. Niezbędne jest codzienne wyjmowanie i czyszczenie takich protez. Dodatkowo zęby sąsiadujące z takim uzupełnieniem często bywają obciążone w sposób nadmierny co często prowadzi do szybszej ich utraty.

Protezy zębowe Dąbrowa Tarnowska

Protezy takie jak mosty czy implanty to trwały i nieruchomy sposób odbudowy zębów. Niezwykle ważne jest by zaopatrzyć miejsce brakującego zęba. Zaniechanie tej czynności będzie miało konsekwencje w przyszłości. Szereg zębów pozbawiony jednego elementu w całej swej konstrukcji powoduje rozsuwanie się innych zębów sąsiednich, ale i również z przeciwległego łuku zębowego. Tak poprzesuwane zęby stają się przeszkodą w procesie żucia co negatywnie wpływa na staw skroniowo żuchwowy. Konsekwencją mogą być bardzo dokuczliwe bóle tego stawu oraz głowy.

Nasze doświadczenie w przywracaniu pacjentom komfortu żucia oraz estetycznego i zdrowego uśmiechu pozwala na wybranie wraz pacjentem indywidualnego planu leczenia odpowiedniego do oczekiwań oraz również co do czasu trwania zabiegów i oczekiwań finansowych.

Dent - Estetica